Taiyo Restaurant
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ce de mancare!

5 participanți

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Ce de mancare! Empty Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:22 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

Eram in prima mea zi de lucru si pot spune ca eram al naibii de confuz. Ma uitam prin bucatarie. Cautam comanda. Trebuia sa ma grabesc, dar mirosea atat de bine. Ma uitam hipnotizat la toate felurile de mancare. Doamne cate erau! M-am apropiat de masa si m-am uitat atent la mancare. NU stiu ce era, dar arata bestial. Atunci am auzit cum imi canta stomacul.
-Doamne ce foame mi-e! mi-am zis.
M-am uitat prin bucatarie. NU era niemni. Ciudat. Am profitat de ocazie si am vrut sa gust acea mancare apetisanta cand usa s-a deschis...

2Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:26 pm

Shiba-san

Shiba-san
Admin

Profitand de faptul ca terminasem o parte din treaba, mi-am zis sa vad ce imi face personalul. M-am ridicat greoi din scaun si am iesit pe usa, indreptandu-ma spre bucatarie. Cand am intrat acolo am surprins un tip care era gata sa se infiga in mancare. Am tusit usor.
-Deranjez cumva? l-am intrebat.

https://taiyo.forumgratuit.ro

3Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:29 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

M-am intors cu fata spre tipul care tocmai intrase si m-am uitat speriat la el. L-am privit atent. Era imbracat in costum si cu cravata. Mi-am dat seama cine era. Era seful.
-Aaa... Nu... Nu, deloc.
Mi-am lasat privirea in jos. Si-a dat seama ce aveam de gand. De ce intrase tocmai atucni.
-Ma scuzati, i-am zis.

4Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:34 pm

Shiba-san

Shiba-san
Admin

Am ridicat o spranceana. Nu aveam de gand sa mi se planga clientii si sa ma dea in judecata pentru ca si-au primit mancarea pe jumatate mancata.
-ia asculta, eu nu vreau sa am probleme si sa mi se planga clientii din cauza ta. Tu ai venit aici ca sa servesti la mese sau ca sa mananci?

https://taiyo.forumgratuit.ro

5Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:38 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

-Da domnule! Nu se va mai repeta.
Tipul era foarte dur, dar era si normal. Restaurantul era unul foarte cunoscut. Nici nu incepusem bine lucrul pentru ca deja intrasem in bucluc. Frumos.
-Ma scuzati, domnule. Promit ca nu se va mai repeta.
Sincer, imi era frica de el.

6Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:42 pm

Shiba-san

Shiba-san
Admin

Vazand ca isi cerea scuze si ca nu mai era nevoie sa ii mai atrag atentia, am inceput sa il analizez. Era destul de inalt, dar nu cred ca ma intrecea. Era tanar si avea niste trasaturi foarte frumoase. Dar cel mai mult ma incanta ca ii era frica de mine, ceea ce, de altfel, era si normal.
-Bine, treci la treaba, i-am spus rece, dupa care am iesit din bucatarie.

https://taiyo.forumgratuit.ro

7Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:45 pm

Olivia

Olivia

Am intrat nervoasa in bucatarie trantind carnetelul cu comenzile pe masa.
-Sa ma ia dracu! Am spus eu cu dintii inclestati si asezandu-ma sleita de puteri pe scaun.
Ridicand privirea am observat ca nu eram singura. M-am ridicat imediat in capul oaselor, crezand ca e seful.
-Scu... Dar brusc i-am vazut uniforma.. Buna!.. i-am spus in cele din urma, dandu-mi o palma peste frunte.

8Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:48 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

Alice tocmai atunci vrea sa intre in buctarie observandu-l pe tanarul ce iesise din bucatarie. Observand ca e in costum isi dadu seama ca el e seful.
-Buna ziua.. il saluta apoi intra in bucatarie observand ca nu e singura
-Um.. hello.. zise ea catre tanarul de la masa cu mancare

9Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:55 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

Dupa ce a iesit seful au intrat doua tipe. M-am uitat la ele si am zambit. Una era foarte nervoasa, iar cealalta... mai bine dispusa.
-Buna, le-am zis amandurora, apoi am privit-o pe fata nervoasa intreband-o: s-a intamplat ceva?

10Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 10:58 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

Alice isi duse mana la frunte apoi se duse isi luase un pahar si si-l umplu cu apa. Era puti fiebinte dar era bine. Bau paharul cu apa apoi pue incet paharul la loc. Tusi putin apoi isi cauta tava sa duca mancarea cleintilor.
Se tot uita dupa tava dar nu o zari.
-Cred ca am uitat-o la bar dar nu aveam cum.. zise ea incet

11Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:09 pm

Olivia

Olivia

M-am uitat la el si un zambet tampit mi-a aparut pe fata.. Eram putin amuzata de situatie..
-Scuze pentru scena de mainainte..Nu e nimic.. Doar ca nu sunt obisnuita cu toti bosorogii libidinosi care vin pe aici.. Lasand asta. Eu sunt Olivia.. I-am spus eu intinzand mana prieteneste.

12Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:14 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

-Mda... stiu cum e. Adica... Nu stiu. Azi e prima zi si nu pot sa spun ca am avut noroc.
Am dat mana cu ea.
-Eu sunt Takeru. Incantat de cunostinta, i-am zis zambind. De cat tip lucrezi aici?
Ma gandeam ca sigur lucra de o saptamana, cel putin. Parea familiarizata cu localul si cu ceilalti.



Ultima editare efectuata de catre Matsumoto Takeru in Joi Dec 03, 2009 11:27 pm, editata de 1 ori

13Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:20 pm

Olivia

Olivia

Mi-am dus mana dreapta la ceafa.. ciufulindu-mi putin parul.
-De doua zile? Sincer..nu a fost dorinta mea sa lucrez ca [,] chelnerita.. Dar altceva nu am gasit si mama nu mai are cu ce sa ma tina si pe mine. I-am spus cu o voce oarecum trista, desi vroiam sa ascund asta.
Nici nu stiam de ce ii spuneam lui toate astea, de abea il cunoscusem la urma urmei.

14Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:31 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

De doua zile?! Wow...
-Imi pare rau, i-am zis. Eu am decis sa lcurez aici pentru ca vreau sa merg la o facultate buna si stau cam prost cu banii. NU prea vreau sa le maic er aprintilor pentru ca mereu mi-au spus ca nu voi stii sa ma descurc in viata. Vreau sa le demonstrez ca ma pot descurca si fara ei, i-am zis revoltat.
M-am uitat la fata ei.
-Scuze daca am ridicat tonul. Nu am vrut. Sunt pur si simplu revoltat.

15Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:34 pm

Olivia

Olivia

Am zambit.. Nu era un zambet fals, acel zambet specific mie..
-Nu face nimic. I-am spus revenind la expresia mea serioasa. -Apropo..bravo tie la chestia cu banii. Totusi.. eu chiar ca niciodata nu o sa ma pot descurca singura.

16Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:37 pm

Shiba-san

Shiba-san
Admin

Intorcandu-ma in biroul meu, am primit un telefon important. M-am dus din nou in bucatarie pentru a face un anunt.
-Atentie, toata lumea! In seara asta vin abmasadorul si familia lui. Vreau ca totul sa fie impecabil. Pe ei sa ii serviti inaintea tuturor, ati inteles? Si tu, domnule, am spus, indreptandu-mi privirea spre tipul care vroia sa se infiga in mancare, tu ai face bine sa nu le duci farfuria deja linsa.
Apoi m-am intors si catre ceilalti:
-Spor la lucru.

https://taiyo.forumgratuit.ro

17Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:44 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

Am devenit serios. Ce naiba? Acum se va lua d emine mereu pentru chestia asta? Ma enervasem si m-am abtinut cu greu sa nu comentez pentru ca staim ca dadeam si mai tare de dracu daca comentam.
-Nu se va mai repeta, am zis.
M-am sprijinit de o masa pe care nue ra nimic si mi-am incrucisat bratele. Ma enervase chestia cu farfuria deja linsa.

18Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:46 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

Alice asculta cu atentie anuntul lui Shiba apoi isi zarii tava si o lua in mana . In seara asta se parea ca va fi o seara destul de agitata. Apoi il privi pe tipul de care se luase seful. Era putin nervos asta se putea citi pe expresi fetei lui si ca isi incrucisa bratele dar nu spuse nimic.. nu vrea sa se baga in seama degeaba .

19Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:49 pm

Shiba-san

Shiba-san
Admin

Nu ii convenise comentariul meu, se vedea asta. Pusese bot.
-Ce-i? Te-ai suparat? Stai drept. Nu-ti incrucisezi bratele in fata sefului. Ai grija, domnule, ca s-ar putea sa ai probleme.
Nu ma deranjse foarte tare, dar imi placea, pur si simplu, sa fiu al dracu. Stiam ca uneori poti sa dai de necaz din cauza asta, dar nu aveam nimic impotriva riscului. Oricum asta nu se aplica si in situatia mea atunci, asa ca profitam.

https://taiyo.forumgratuit.ro

20Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:52 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

Alice vrea sa mearga la usa dar se impiedica , norocul ei ca nu cazu sau ca nu scapa tava pe jos provocand un zgomot infernal. Rosii putin ... uitandu-se la Shiba dar observa ca nu vazuseca ea se impiedica-e si ramase pe loc. Nu mai vrea sa se mai impiedice o data in fata sefului asa ca mai bine astepta pana pleca el .

21Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:55 pm

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

-Nu m-am suparat, i-am zis, dar fara sa ma indrept.
Am lasat mainile pe langa corp, totusi. Ma enervam la culme cand mi se spunea ca m-am suparat cand clar nu ma suparasem. Stiam ca nu ar fi trebuit sa-i comentez, dar chiar nu ma mai puteam abtine.
-Am spus ca nu se va mai repeta...

22Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Joi Dec 03, 2009 11:59 pm

Shiba-san

Shiba-san
Admin

-Da, te-am auzit. Ti se pare ca as avea probleme cu urechile? Aud chiar foarte bine. Te tin sub observatie, i-am spus dupa o pauza de cateva clipe. Vezi ce faci si vezi cum te porti cu mine.
De ce imi placea sa fiu asa de afurisit cu el? Habar n-aveam. Pur si simplu, simteam ca trebuia sa fiu. Imi placea sa il vad asa suparat, punand bot.

https://taiyo.forumgratuit.ro

23Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Vin Dec 04, 2009 12:01 am

Alice Bennet

Alice Bennet

Pentur o clipa lui Alice ii statu inima in loc crezand ca de ea e vorba dar dupa aia se linisti vazand ca defapt vorbi cu cealalt tanar din incapere. Isi aranjaze bretonul cu agrafa ei mare si neagra stand dreapta ascultand cu atentie ce spunse Shiba . I se paru ca e putin camrece si dur.. putin mai mult dar nu avea ce sa faca.. el era seful ei si asta era.

24Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Vin Dec 04, 2009 12:06 am

Matsumoto Takeru

Matsumoto Takeru

-Dati-ma afara daca nu va convine de mine, i-am zis.
Ce mi-a venit de i-am spus asa nu stiu, dar nu mia aevam ce face. Ma uitam pin bucatarie si am vazut cum toata lumea se uita la mine. Ce? Niciodata n-au avut tupeul sa vorbeasca asa cu seful? Nu eram un sclav adus din Africa care sa lcureze non-stop. Aveam si eu drepturi.

25Ce de mancare! Empty Re: Ce de mancare! Vin Dec 04, 2009 12:09 am

Shiba-san

Shiba-san
Admin

Am facut ochii mari. Tipul asta nu era in toate mintile.
-Tu faci misto de mine? i-am spus, incruntandu-ma.
Incerca sa ma infrunte? Incerca sa ma faca de ras? Nu puteam permite asa ceva.
-Vrei sa te dau afara? Te dau afara, poftim. Gaeste-ti in alta parte un post atat de bine platit intr-un loc ca asta.

https://taiyo.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum