Taiyo Restaurant
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

In tura de zi

5 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1In tura de zi Empty In tura de zi Joi Dec 03, 2009 9:34 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

Alice tocmai sosise la bar penur tura ei . Erain primele ei zile asa ca era farte punctuala nu vrea sa intarzie. Se duse sa se schimbe in hainele dechelnerita si merse la bar asteptand sa vina clienti sa ii serveasca desi cum era dimineata nu spera ea la foarte multi decamdata asa ca e aseza pe un scaun in asa fel in ct sa fie atenta la usa si la clienti.

2In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 9:44 pm

Olivia

Olivia

De abea ajunsesem la servici si m-am schimbat repede in uniforma.. Nu vroiam sa observe Shiba ca intarziasem..Chiar daca pana atunci nu vorbisem niciodata cu el. Auzisem ca e un barbat foarte dur asa ca preferam sa pastrez distanta.
Am observat-o la bar pe colega mea si m-am gandit ca ar fi dragut sa o salut.
-Buna!.. I-am spus eu cu o voce ragusita.

3In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 9:47 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

Alice trasari putin la auzul vocii fetei din spatele ei si se intarse cu privirea catre ea zambind scurt dar dulce.
-Buna.. zise bruneta in timp c gesticula o data dinana tot in semn de salut .
-Esti si tu noua pe aici nu?zise ea zambindu-i... vrea sa fie prietenoasa cu toti

4In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 9:50 pm

Olivia

Olivia

Am ridicat aiurea din umeri..
-Ceva de genul.. i-am raspuns eu putin sfioasa si razand ca idioata.
Eu nu eram asa..Dar vroiam ca la servici sa-mi ascund adevarata personalitate ca altfel primeam doua suturi si mai eram si data afara.
-Nu stiu daca are vreun rost..Dar totusi.. Ce faci?

5In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 9:52 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

Alice rase putin amuzata dar in cet nu vrea sa para inganfata.
-Pai eu acuma stau.. astepti clienti.. desi um e diminata nu cred ca vom avea asa mare succes pna dupa ora 12 , 13.. depinde.. zise ea zambind apoi aranjandu-si putin bretonul cu agrafa. Avea cev breton si cateodata ii intra in ochii iar lucrul acesta o enerva destul de des

6In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:14 pm

Impulsive Eowyn

Impulsive Eowyn

-Nici nu ti'ai dori mare succes. Devine stresant de aglomerat uneori.
Isi incheie nasturii ramasi ai unei camasi, pasind neinvitat spre cele doua.
-Am mai avut o tentativa ceva mai nereusita intr'un bar.
Flashuri scapand pahare, strangand cioburi si urland la clienti. Stresant, insaa lipsa banilor o indemna sa fie o gazda ideala, o chelnerita model si o persoana ceva mai calma.

7In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:23 pm

Brokelle

Brokelle

Tanara patrunse vesela in restaurant. Observa ca nu era nimeni acolo si se aseza linistita la bar.Privindu-le pe tinere ce vorbeau linistite.
Tusi in semn de "sunt aici" ,si astepta sa fie intrebat ce doreste, in timp ce cu pivirea inspecta locul.



Ultima editare efectuata de catre Brokelle in Joi Dec 03, 2009 10:29 pm, editata de 2 ori (Motiv : Scuze =.=)

8In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:24 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

-Sa intelg ca tu esti de mai mult timp in acest domeniu?zise Alice privind-o pe fata ce tocmai venise. Nu o mai vazuse pana acuma .. poate pentur ca ea era noua si nici chiar pe Shiba nu il vazuse.
-Esti de mult timp aici?Dacanu te deranjeaza intrebarea mea bineinteles..zise bruneta vesela incercand sa zambeasca cat mai deschis

9In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:27 pm

Shiba-san

Shiba-san
Admin

Brokelle, postul tau nu are doua randuri. Stiu ca scrisul e cam mic, dar straduieste-te, te rog, sa il faci de doua randuri. Adica sa il editezi.

https://taiyo.forumgratuit.ro

10In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:30 pm

Impulsive Eowyn

Impulsive Eowyn

-Nu chiar aici, insa in alt local. Nici macar nu cunosc patronul. Jobul meu incepe de azi. Sa inteleg ca e si cazul tau?
Era multumita stiind ca nu e singura noua venita, ba chiar ii raspunse zambetului cu unul mai mare. Vestea o ajuta sa treaca peste simtul continuu de sila, de scarba locului inchis si'al neplacerii de'a cara tavi.

11In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:33 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

-Da.. si eu sunt noua.. sunt cam de 2 zile aici.. dar e pentru prima data cand sunt in domeniul acesta.. deci sunt o incepatoare in adevaratu sens al cuvantului daca ma intelegi.. zise ea luand o gura de aer la sfarsit si zambind larg.
-Apropo.. eu sunt Alic.. zise tanara intinzand mana

12In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:40 pm

Impulsive Eowyn

Impulsive Eowyn

-Eowyn.
Ii stransese mana. Era ingrijita, calda, ojata discret.
-Cred ca avem parte de primul client.
Isi atinti privirera asupra ueni tinere brunete ce se chinui a tusi. Probabil fumatoare sau prea timida pentru a chema un angajat.

13In tura de zi Empty Re: In tura de zi Joi Dec 03, 2009 10:44 pm

Alice Bennet

Alice Bennet

-Um.. o servesc eu.. zise Alice ridicandu-se de pe scaun si aranjandu-si uniforma , cum a stat jos se sifona putin . Se indrepta cu un meniu spre tanara bruneta ce se aseza la masa.
-Salut.. doresti sa te servesc cu ceva?zise Alice zambind cald incercand sa para prietenoasa

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum